Yeni GoPro Hero Aksiyon Kamerası Duyuruldu


Rekabet

Aksiyon kamerası pazarında artan rekabet ve ayrıca akıllı telefonların da bu alanda kullanılmaya başlanması pazarın lideri GoPro‘yu mali açıdan sıkıntıya sokmaya başlamış durumda. Eski günlerine dönmeye çalışan firma bu arada yeni GoPro Hero aksiyon kamerasını da duyurdu.
Yeni GoPro Hero, firmanın merkez serisine oranla daha düşük maliyetlerde üretilmiş ve biraz daha kırpılmış bir model. Detaylarına baktığımızda 10 MP çözünürlüğündeki kamerasıyla 2K ve Full HD 60 FPS video çekebildiğini görüyoruz. 4K’nın olmaması ise önemli bir eksiklik. Kamerada optik bir sabitleme bulunmazken elektronik video dengeleme sistemi yer almakta. Ayrıca 3 mikrofon ile gürültü engelleme, microSD kart desteği, WiFi ve Bluetooth üzerinden dosya aktarımı diğer özellikler arasında.
2 inçlik dokonmatik bir ekrana sahip olan yeni GoPro Hero, günlük vLog çekimleri için yeterli bir sistem sunuyor. Ayrıca su geçirmez yapısıyla da kullanım perspektifini genişletiyor. Kameranın fiyatı ise 199 Dolar. Açıkçası eğer Hero 5 veya Hero 6’nız varsa buna ihtiyacınız yok.

#Kaynak; The Verge


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir