Yeni Rapor LG G6'nın Snapdragon 821 ile Geleceğini Gösteriyor


Geçtiğimiz ay gerçekleşen  CES 2017 fuarında LG‘ye ait olduğu iddia edilen bir slayt ortaya çıkmış durumda. LG G6‘ya ait teknik detayların yer aldığı görselde ilginç detaylar da söz konusu.
SemiAccurate tarafından yayınlanan raporu, LG G6’nın içerisinde Qualcomm’un MSM8996AC yonga setini yani Snapdragon 821‘i barındıracağını gösteriyor. Bu detay aslında daha önceleri de dedikodu şeklinde ortalıkta dolaşıyordu zira Qualcomm’un Snapdragon 835 için Samsung’a öncelik verdiği biliniyor.
Ek olarak LG G6’nın suya ve toza dayanıklı yapıda olacağı da raporda belirtiliyor ancak dayanıklılık sertifikasının IP68 mi yoksa IP67 mi olduğu bilinmiyor. Bununla birlikte 5.7 inçlik Full Vision ekran, arka tarafta parmak izi okuyucu, Quad DAC diğer özelliklerden.
LG’nin böyle bir yol izlemiş olması aslında çokta mantıksız sayılmaz. Zira firma Snapdragon 835’i bekleseydi daha geç piyasaya adımını atacaktı ve direkt olarak rakibi Galaxy S8 ile karşı karşıya gelecekti. Fakat Snapdragon 821 tercihi piyasa tarihi daha erkene çekmeyi mümkün kılıyor. Zaten LG G6’nın da 26 Şubat‘ta tanıtılması bekleniyor, Mart ayında ise raflarda olacaktır.
Bakalım bu hamle tutacak mı?


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir