Youtube Artık Çocuklar İçin


Günümüz dünyasında artık çocuklar doğar doğmaz neredeyse ellerine bir akıllı cihaz tutuşturuluyor ve günlerinin büyük bir kısmını bu akıllı cihazlar ile geçiriyorlar. Dolayısıyla çocukların gelişimi olumsuz içerikler yüzünden yanlış olabiliyor.
YouTube-Kids
Yapılan açıklamalarda Youtube çocuklar için bir uygulama hazırlığındaymış. Uygulama şimdilik sadece Android platformu için hazırlansa da diğer platformlarda da yerini alacaktır. Bu uygulamada Youtube’da bulunan ve çocukların gelişimini olumsuz etkileyen videolar olmayacak. Daha çok eğitici ve çocuk içerikli videolara yer verilecek. Arayüz açısından ise yine kullanımı kolay ve büyük resimler kullanılmış. Bu sayede çocuklar için basit bir kullanım sağlanacak.
Böyle bir şeyin geliştirilmesi son derece gerekli olduğunu düşünüyorum ki Youtube’a da ebeveynlerden bu tip isteklerin geldiğide bilinmekte.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir