Yurdum İnsanı Kız Öğrenci Yurdunu Drone İle Gözetledi!


Drone’lar yurt dışında her ne kadar etkin biçimde kullanılsa da ülkemizde genel kullanım amacı daha farklı. Haberlere yansıyan bilgilere göre İstanbul’da bulunan kız öğrenci yurdu Drone aracılığıyla gözetleniyor. Olayı fark edenler ise sokakta bulunan vatandaşlar.
3500 kişilik kapasitesi olan kız öğrenci yurdunuz ”röntgenleyen” kişiye buradan ne söylesek az kalır ancak Drone’ların kullanım alanlarına baktığımızda; kargoların taşınması, internetin yaygınlaştırılması ve çeşitli aksiyon videolarının çekilmesi gibi uygulamalarda etkin biçimde kullanıldıklarını görüyoruz.
Bu olayların tekrarının yaşanmaması için bazı yıldırıcı cezaların olması gerektiğini düşünüyorum. Drone’ların kullanım amacı dışında kullanmak daha bir çok sorunu yol açabilir. Bildiğiniz yine ülkemizde Atatürk Havalimanı’na Drone ile izinsiz girilmişti.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir