3D Yazıcıları Yine Bir Mucizeye İmza Attı


Belkide son dönemde yaşanmış en iyi teknolojik gelişmelerin başında yer alıyor bu 3D Yazıcılar. Kullanım alanları neredeyse sınırsız. Hayalini kurduğunuz her tasarımı yapabilirsiniz, üstelik çok daha düşük bir bütçe ile. Bu seferki haberimizde ise 3D Yazıcı, Çinli bir çocuğu cam kemik hastalığından kurtarıyor.
Cam kemik hastalığı nedeniyle yürüyemeyen (yürürse bacak kemikleri kırılabilir) 6 yaşındaki Xiao Feng‘in yardımına 3D Yazıcılar koşuyor. Doktorlar Feng’in bacak ölçülerini aldıktan sonra 3D Yazıcılar ile protez bacak kemiklerini yaptılar. Ardından ameliyat ile doktorlar kemikleri küçük çocuğa yerleştirdiler. Minik Feng’in artık hem bacak kasları gelişecek hemde yürüyebilecek.
Çok güzel bir şey bu. Teknolojinin gelişimi bu yüzden çok önemli. Keşke tüm çocuklar, tüm engelliler bu 3D Yazıcılar ile hayata tekrar kavuşturulabilse.
https://www.youtube.com/watch?v=Ks6AjLOWYic


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir