AMD R9 Nano Ağustos Ayında Geliyor


AMD‘nin atom karıncası R9 Nano Ağustos ayında raflarda ki yerini alacak. Teknik detayları itibariyle abis, Fury X’den bir farkı olmayacak olan kart mini-ITX formunda. Teknik detayları AMD tarafından onaylanmasa da AMD’ye yakın kaynaklar bu bilgileri bizlere sunuyor. Genel itibariyle şuana kadar gelmiş en güçlü mini-ITX ekran kartı olacak olan R9 Nano sadece 6” uzunluğa sahip.
AMD-Radeon-R9-Nano_4 (1280 x 720)
Hava soğutmalı olacak kart R9 290X’den 2 kat daha güçlü olacak. 4096 stream işlemcisi, 250 TMU ve 64 ROP biriminden oluşacak olan Fiji GPU‘su 890 MHz hızında çalışacak. Bellekler ise 500 MHz (1Gbps efektif) hızında görev alacak. Daha önceki yazılarımızı okuyan arkadaşlarımız fark etmişlerdir GPU saat hızı Fury X’de 1050 MHz idi fakat bu kartta frekans biraz aşağıya çekilmiş. 4096-bit 4GB HBM bellekler aynen korunurken kartın TDP değeri ise 175W olarak belirtilmiş.
big_amd-fiji-gpu-in-hand (873 x 486)
Kartın Watt başına düşen performansı -eğer bu özellikler ile gelirse-  Fury X’den daha iyi olacak tabi genel anlamda Fury X’den yavaş bir kart. Ayrıca kartta tek adet 8 PIN güç girişi bulunuyor. R9 Nano ekran kartının şuan bir fiyat bilgisi de bulunmamakta. Yeni bilgiler çıktıkça sizleri haberdar edeceğiz, bizi takipte kalın.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.