Android'in Kurucusundan Efsane Telefon; Essential Phone


Android’in kurucusundan harika bir tasarıma sahip yeni akıllı telefon geldi. Tasarımıyla büyüleyen cihaz üst seviyeyi kendisine hedefliyor.

Android işletim sisteminin kurucusu Andy Rubin’in şirketi olan Essential, ilk akıllı telefon modeli Essential Phone’u resmen duyurdu. Bir süredir geleceğine dair ortalıkta dolaşan söylentiler geçtiğimiz Salı günü itibariyle son bulmuş oldu.
Essential Phone (Essential PH-1), tam anlamıyla üst seviye bir cihaz. Her şeyiyle premium olan telefon gerek tasarımı gerekse teknik detayları ile büyülüyor, özellikle tasarımı bende hayranlık uyandırdı. Galaxy S8’in tasarımını biliyorsunuz, ön taraf neredeyse ekran kaplı. Essential Phone ise bunu bir adım daha ileri götürerek ön yüzdeki kameranın etrafını çevreleyen bir panel kullanmış. Bunun yanında cihazın arkasında bulunan manyetik konnektör sayesinde telefona, 360 derecelik bir kamera yada farklı aparatlar ekleyebiliyorsunuz. Tabi bunlar için ek ödeme gerekiyor.
Titanyum ve seramik kaplı siyah, gri, beyaz ve yeşil renk seçeneklerine sahip gövdesinin içerisinde Snapdragon 835, 4 GB RAM, 128 GB dahili depolama alanının yer aldığı modelde 5.7 inçlik LTPS LCD ekran kullanılmış. 500nit parlaklık sunan panel QHD – 1,312 x 2,560 piksel çözünürlüğünde.
Kamera tarafında da cihaz oldukça başarılı. Arka tarafında çift 13 MP sensöre yer veren firma bu iki kamerayı lazer ve faz algılamalı otofokus ile destekliyor. Çift kameradan biri renkli çekim yaparken ikincil kamera ise monokrom (siyah-beyaz) çekim yapıyor ve bu sayede telefon ışıktan daha iyi yararlanacak ortaya dinamik aralığı yüksek kaliteli, gerçeğe yakın fotoğraflar koyuyor.
Selfie kamerası ise günümüz şartlarını layıkıyla yerini getirebilecek çöznürlüğe ve özelliklere sahip; 8 MP. Ek olarak, hem ana kamera hem de ön kamera 4K 30fps, 1080p 60fps ve 720p 120fps video çekebiliyor.
Essential Phone, şimdilik sadece 699 Dolar karşılığında ABD’de satışa çıkacak. 360 derece kamera aksesuarıyla birlikte almak isterseniz fiyat 749 Dolar seviyesine çıkıyor.
(Eğer zenginseniz ve iyilik yapmak istiyorsanız bu telefonu Dijitaller’e hibe edebilirsiniz.)
Kaynak; Essential


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir