Tesla az kalsın Google’a satılıyormuş


Bundan 2 sene önce Tesla kötü günler geçirirken, gerçek dünyanın Tony Stark’ı Elon Musk, arkadaşı Larry Page’in de ısrarıyla şirketi bu kötü günlerinden kurtarmak için az daha Google’a satıyormuş.
Bloomberg’in haberine göre başlarda şirketi satmaya pek razı olmayan Elon Musk Larry Page’e en sonunda yeşil ışık yakmış ama en az 8 yıl daha ya da 3. nesil bir elektrikli araba üretilmesine kadar Tesla’nın ayakta kalmasını istediğini talep etmiş. Larry Page günümüzün dahi çocuğu Elon Musk’ın bu şartını kabul etmiş ancak görüşmelerde ciddi mesafeler kaydedilmesine rağmen bu anlaşma resmiyete dökülmemiş.
Elon Musk işler iyiye gitmeye başlayınca vaz mı geçti yoksa Google Tesla’nın ekstra maliyetinden mi korktu bilemiyoruz ama şöyle bir gerçek var ki Tesla geleceği açık bir şirket ve büyük firmalar Tesla’yı rahat bırakmayacak. Tesla’nın son yıllarda Apple ile de adı çok geçiyor hatta adının geçmesini bırakın Apple’In kaç milyar dolara Tesla’yı alacağının tahminleri bile yapılmaya başlandı. Biz teknoloji severlere ise her zamanki gibi bekleyip görmek kalıyor.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir