Aradığınız Yazı Fontunu WhatTheFont ile Bulabilirsiniz


Güzel uygulama

Kimiz zaman internette veya dergilerde okduğumuz yazının fontu hoşumuza gidiyor ve bu fontu bulmaya çalışıyoruz. Bilmeyenler için biraz meşakatli bir iş olan bu girişim size zaman kaybına neden olabiliyor. Ancak hali hazırda web sitesi üzerinden hizmet veren Myfonts’un WhatTheFont mobil uygulaması imdadınıza yetişir cinsten.

Yapay zeka destekli algoritması sayesinde 2.200’den fazla font ailesini ve 130’binden fazla yazı fontunu tespit edebilen WhatTheFont, bunu akıllı telefonunuzun kamerası ile yapıyor. Tespit edilen fontu size göstermenin yanında benzer fontları da karşınıza getiriyor. Tespit edilen fontu paylaşmanıza ve satın almanıza da olanak sağlıyor. Uygulama sadece telefonunuz kamerası ile çektiğiniz fotoğrafları değil, galerinizdeki fotoğraflardaki fontları da bulmanızı mümkün kılmakta.
Myfonts dışında web üzerinden hizmet veren benzer font hizmetleri arasında Fontspring ve Whatfontis gibi sitelerde bulunduğunu belirtelim fakat mobil uygulama çoğu zaman daha pratik bir çözüm sunmakta. Dilerseniz WhatTheFont uygulamasını iOS için veya Android için indirebilirsiniz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir