Discord, Video Sohbet ve Ekran Paylaşımı Özelliğine Kavuşuyor


Güle güle Teamspeak ve Skype

Özellikle oyuncular tarafından kullanılan ve sağladığı kolaylıklar ile Teamspeak gibi yerleşmiş bir programı tahtından eden Discord, yenilik yapmaya devam ediyor. Yakında eklenecek olan video sohbet ve ekran paylaşımı ile uygulama doğrudan Skype’ın rakibi oluyor.
Resmi Discord bloğundan paylaşılan özellikler hali hazırda test aşamasında. Dileyen kullanıcılar test uygulamasına kayıt olarak bu özellikleri deneyimleyebilirDiscord, yaptığı bu hamlesi ile aslında gerçek bir platform haline dönüşüyor diyebiliriz. Evet, pek çok oyuncu Discord kullanıyor ancak kurumsal tarafta Discord’un yeri yok diyebiliriz. Fakat, gelecek olarak video sohbet ve ekran paylaşımı özellikleri ile bu durum değişebilir.

Video sohbet özelliği karşılıkla yapılabildiği gibi 10 kişiye kadar desteğe de izin vererek bir konferans yapmanıza da olanak sağlayacak. Video sohbeti sırasında dilerseniz ekranı küçültüp uygulama üzerinden sohbet kanallarında mesajlaşmaya da devam edebileceksiniz.
Ekran paylaşımı özelliği ise adından da anlaşıldığı şekilde çalışmakta. Oynadığınız oyunu geçemediğiniz bölümü arkadaşınıza ya da grup kanalında paylaşarak yardım alabilir ya da bilgisayarınızda yaşadığınız bir sorun hakkında bilen bir arkadaşınızdan yardım alabilirsiniz. Bu paylaşım özelliği yüksek kalitede gerçekleştirilecek.
Kaynak; Discord


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir