Efsane Geri Döndü; Karşınızda Nokia 6 ve Tüm Detaylar


Nokia’nın bir süredir Microsoft olmadan tek başına akıllı telefon pazarına gireceğini zaten biliyorduk ve bu doğrultuda sizlere haberlerimizi yapmıştık. Nitekim efsane resmen geri döndüğünü Nokia 6 modeli ile onaylamış oldu diyebiliriz. Firmanın ilk akıllı telefonu olan Nokia 6 bakalım pazardan yok olan ismi geri döndürecek kıvılcımı atabilecek mi.
Çin’e Özel Olacak
HMD Global firması tarafından sadece Çin’e özel olarak duyurulan Nokia 6‘yı esasen ben global pazarda göreceğimizi umuyordum fakat bu beklentim şimdilik boşa çıkmış gibi. Öte yandan Çin de Nokia için iyi bir pazar olabilir zira kendisini denemek ve ilk tepkileri buradan görmek fayda sağlayacaktır.
Nokia 6 modelinin detaylarına baktığımızda ise bizleri Gorilla Glass ile korunan 2.5D kıvrımlı 5.5 inç büyüklüğünde Full HD ekran karşılıyor. Gücünü Snapdragon 430 yongasından alan cihazın grafik yükünü ise Adreno 505 birimi sırtlıyor. Quick Charge 3.0 destekli olan cihaz 4GB RAM ve 64 GB depolama ile gelmekte. Arka taraf 16MP‘lik faz algılamalı ve lazer odaklamalı kameraya ön tarafta 8MP selfie kamera eşlik ederken Z Launcher’de kullanıcı arayüzünde yer alıyor. Cihazın 245 Dolar civarında bir fiyata satılması bekleniyor.

Kaynak; Nokia


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir