Elon Musk, Trump'ın Danışmanlık Görevinden Ayrılıyor


Kısa bir süre önce ABD başkanı Donald Trump’ın, Paris anlaşmasından çekileceklerini açıklaması üzerine başkanın danışmanlığını yapan Elon Musk’da bu görevinden ayrılma kararı aldı.

Bugün, geçtiğimiz saatlerde ABD başkanı Donald Trump, Paris Anlaşması’ndan çekileceklerini açıkladı. Tüm dünyada tepkiler gören bu karar aynı zamanda Trump’ın yanı başındaki kişilerden de tepki almasına neden oldu.


Bir süredir Donald Trump’ın danışmanlık görevini üstlenen Tesla, SpaceX, OpenAI ve Neuralink’in yaratıcısı ve CEO’su Elon Musk, bu görevinden ayrıldığını açıkladı. Bu ayrılma kararı aslında sürpriz olmadı zira Musk, Paris anlaşmasından uzaklaşma olursa bu görevde durmayacağını önceden bildirmişti ve sözünde de durdu.

Donald Trump’ın, Paris İklim Anlaşması’ndan çekilme kararına sadece Elon Musk’ın tepki göstermedi. Apple, Google, Microsoft, Facebook, HP, Intel, Adobe ve 18 şirket daha ABD’ye bu anlaşmadan ayrılmamaları gerektiğini belirten mektuplar yazdı.
İronik olarak, Shell, Exxon Mobile ve Cloud Peak Energy gibi birkaç petrol ve kömür şirketi, Trump’tan ABD’nin karbon emisyonlarını azaltmak için uluslararası anlaşmanın bir parçası olmaya devam etmesini istedi.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.