Porsche, Yüksek Hızlı Şarj İstasyonunu Duyurdu!


Porsche, elektrikli araçların geleceğini biliyor ve sadece bu geleceğe hazırlanmak için büyük bir adım atıyor. Performans otomobil markası Berlin’de yeni bir ofis açtı ve yeni tesis, şirketin ilk iki ultra hızlı 800 voltluk şarj cihazını içeriyor (birisi aşağıda resimde).
Varolan elektrikli araçları (EV-Electric vehicle) 150kW şarj oranıyla (120kW Tesla Supercharger’dan daha hızlı) şarj edebilecek Porsche’un şarj istasyonu, gelecekteki otomobiller için 350kW’a kadar da çıkabilir. Porsche’un gelecek Mission E aracı için, bu 15 dakika içinde yüzde 80 şarj anlamına gelecektir. Bu, benzin istasyonundaki tipik bir duraktan daha uzun, ancak günümüz koşullarına göre hayli daha kısa.
Elbette Porsche burada durmayacak. Bir başka yüksek hızlı istasyon Atlanta’daki Porsche Amerikan merkez binasında yapım aşamasındadır ve firma, Mission E 2019’da geldiğinde yükleme işlemlerini hızlandırmayı ummaktadır. Başka bir deyişle, ilk uygulayıcıların en kısa sürede yüklenmeleri için sınırlıda olsa bazı seçenekleri olacaktır.
Porsche istasyonlar konusunda yalnız olmayacak. Diğer araba şirketleri ile Avrupa çapında 350kW kapasiteli şarj istasyonları kurma konusunda ortaklık yapıyor ve Tesla’nın şarj istasyon cihazlarıyla rekabet etmeyi taahhüt ediyor.
Porsche Mission E otomobilinin ayrıntılarını, teknik özelliklerini, maksimum hız ve menzilini Türkçe olarak buradan okuyabilirsiniz.
Kaynak; Electrek


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir