Elon Musk'a Göre Yapay Zeka, Kuzey Kore'den Daha Tehlikeli!


Kim Jong-Un kıskandı.

Yapay zekanın son birkaç yıldaki agresif gelişmesini hepiniz görüyorsunuzdur. Bu hızlı büyüme bazılarında ciddi endişeler uyandırıyor. Bunların arasında günümüzün Tesla’sı olarak anılan Elon Musk da var. Musk, daha önceki yaptığı açıklamalarda yapay zekanın, insanlık için en temel tehlikelerden biri olduğunu söylemişti.
Kimilerine göre felaket tellalı şeklinde eleştirilen Musk, yaptığı son paylaşımda ise bir kez daha yapay zekadan duyduğu endişeyi aktardı.
”Eğer yapay zeka güvenliğinden endişelenmiyorsanız, endişelenmelisiniz. Kuzey Kore’den çok daha riskli.”


Elon Musk ayrıca kimsenin düzenlenmekten ya da düzenlemekten hoşlanmadığını ancak halka tehlike arz eden her şeyin -araba, yiyecek, uçak, uyuşturucu vb şeylerin düzenlendiğini yapay zekanın da düzenlenmesi gerektiğini belirtti.
Siz Elon Musk’ın bu söylemlerine katlıyor musunuz?
Ayrıca Dijitaller’in artık iTunes’da podcast olarak yayınlara başladığından haberiniz var mı? Artık var 🙂 Takip edip bizleri paylaşırsanız seviniriz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir