Essential Phone'u Bozmayın, Zira Tamiri Çok Zor!


Mükemmel yoktur

Android’in temel taşı Andy Rubin tarafından kurulan Essential firmasının ilk ve yenilikçi telefonu Essential Phone, esasında uzun bir süre önce duyurulmuş olsa da sipariş verenlere daha yeni yeni ulaştırılmaya başlandı. Firma söz verdiği sevkiyat tarihini aksatarak isteksiz bir tutum sergilemişti.
Essential Phone ise daha farklı bir alanda. Gerçekten son derece şık görünen ve çerçevesiz tasarımıyla büyüleyen telefonun belki de önemli bir eksiği tamir tarafında ortaya çıkacak gibi. Zira görünen o ki telefonun tamiri oldukça zor. Dolayısıyla eğer bir şekilde telefona sahip olmayı düşünüyorsanız, onu bozmamaya dikkat etmenizi öneririz.

”Tamiri zor” argümanı elbette iFixit ekibi tarafından ortaya atılıyor. Güvendiğimiz bu ekip telefonları tamamıyla sökerek tamir edilebilirlik derecesini 1 ila 10 arasında puanlıyorlar. 1 çok zor anlamına gelirken 10 tamiri kolay anlamına gelmekte. Essential Phone’un bu testten aldığı puan ise 1 ”bir”.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Android’in Kurucusundan Efsane Telefon; Essential Phone

iFixit, telefonda neredeyse görünmez bağlantı noktaları ve bolca yapışkan yüzünden tamir sırasında cihazın daha bile hasarı görebileceğini belirtiyor. Telefonun Tip C portunun doğrudan anakarta bağlı olması olası port arızasında başını ağırtabilir. Cihazın bataryasının konumu da neredeyse ulaşılmaz noktada.
Ayrıntılı değerlendirmeyi aşadaki iFixit linkinde bulabilirsiniz.
#Kaynak; iFixit
#Via; PhoneArea


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir