Galaxy Note 8'in Sızan Görsellerinde Çift Kamera ve diğer Her Şey Görünüyor | Dijitaller

Galaxy Note 8’in Sızan Görsellerinde Çift Kamera ve diğer Her Şey Görünüyor


Sızıntı uzmanı

Yaptığı paylaşımlar ile sektörün en güvenilir kaynaklarından biri olan ve benim tabirimle sızıntı uzmanı Evan Blass, kısa bir süre önce Galaxy Note 8’e ait görselleri paylaştı.

Paylaşılan görsellere baktığımızda Samsung’un tasarımsal açıdan Galaxy S8 serisinde uyguladığı dili aynı şekilde Galaxy Note 8’e de uyguladığını görmekteyiz. Samsung’un köşeden köşeye Infinity Display ”Sonsuz Ekran” olarak adlandırdığı tasarımı taşıyan Galaxy Note 8’in çift arka kamerasını da görmekteyiz. Kamera modülünde çift flaş, heart rate sensör ve ne yazık ki parmak izi okuyucu yer almakta.

Fakat şöyle nispeten daha iyi bir tasarım var kamera bölümünde. Hatırlarsanız Galaxy S8 sersinde kamera ile parmak izi okuyucu birbirine çok yakındı. Parmağınız sık sık kamera üzerine gidiyordu. Galaxy Note 8’de parmak izi ile kamera arasında flaş ve HR sensörü var. Bununla birlikte cihazın arka tasarımının dokulu bir yüzeye sahip olduğunu da görmekteyiz.

Ayrıca gördüğümüz bir diğer şey ise Bixby tuşunun telefonda yer alması. Şimdilik Bixby asistanı firmanın vaat ettiklerini gerçekleştiremiyor ama firmanın planları arasında Bixby’i ekosisteme dahil etme fikri yatmakta.

Şimdiye kadar telefonun özellikleri hakkında gelen sızıntılar ise bizlere 18.5:9 en-boy oranlı 6,3 inçlik Super AMOLED ekranın cihazda yer alacağını işaret ediyor. Snapdragon 835 ve Exynos 8895 yongasının bulunacağı Galaxy Note 8’in 6 GB RAM’e de sahip olacağı söylenmekte. Bununla birlikte çift arka kamera 3x optik zoom yapabilen 12 MP+ 13 MP dizilimine sahip olabilir.

Tabi ki de daha gelişmiş bir S-Pen de göreceğiz ancak Note 7 ile görseldeki S-Pen’in neredeyse hiç tasarımsal farkının olmadığı anlaşılıyor. Dolayısıyla yazılım noktasında gelişmeler görebiliriz.

Samsung Galaxy Note 8, 23 Ağustos tarihinde tanıtılacak.

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Galaxy Note 8’in Sızan Görsellerinde Çift Kamera ve diğer Her Şey Görünüyor

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz