YouTube'a Beklenen Harika Yenilik Sonunda Geldi!


Önizleme

Bir süredir deneme aşamasından olan ve bazı videolarda kullanılan YouTube’da ki video önizleme özelliği artık global anlamda piyasaya sürüldü. Yavaş yavaş tüm videolarda olacak yeni özellik sayesinde videolara tıklamadan sadece imleci üzerlerine getirerek 3 saniyelik bir önizleme ile içeriğin nasıl olduğunu görmeniz sağlanıyor.
Basitçe video içeriği 3 saniyelik bir GIF şeklinde size gösterilerek önceden bilgilenmeniz sağlanıyor. Bununla birlikte yeni özellik Chrome 32 ve Opera 19 sürümleri ve üstlerinde çalışmakta. Ayrıca Mobilde çalışmayacak -şimdilik.

Videodan Bahsetmişken Yeni Gündemimize Bir Bakın;

Teknoloji Gündemi #16 Yapay Zeka Hayat Kurtarıyor!

Bunlara ek olarak video içerik oluşturucular, videolarında kendi önzilmelerini ekleyemeyecekler. YouTube bunu kendi yapay zekasıyla videoların ilk yarısında otomatik bir şekilde yapacak. Son olarak, önizlemenin çalışması için videonun 30 saniyeden uzun olması gerekecek.
Kaynak; The Verge 


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir