Google, Emojilerini Değiştirerek Büyük Bir Hata Yapıyor


Seniz özleyeceğiz ”Blob”

Hepinizi geçmiş Dünya Emoji Günü’nü kutlarım. Ancak size üzücü bir haberim olacak. Bildiğiniz ve kullandığınız Google emojileri -lakabı blob- artık büyük bir değişime girmeye hazırlanıyor. 2013’te değiştirilen ve sonrasında 2016 ile blob olarak gönlümüze taht kuran emojiler zaten oldukça güzellerdi fakat Google bunları birkez daha değiştirme kararı aldı.
Yeni emojiler Android O ile birlikte gelecek. Google bu değişikliği bildirmek için oldukça uzun bir blob yazısı -pardon blog diyecektim- hazırlamış. Google’a göre yeni emojiler duyguları daha doğru, okunaklı, anlaşılır ve tutarlı aktaracakmış. Google ayrıca yeni emojilerin tasarımları içinde ince uğraştıklarını belirtiyor.
İşte yeni emojilerden bazıları;

Şimdi, ben bir tasarımcı veya bu konuda yetkin birisi değilim ama gözüme güzel görünen şeyler konusunda iyiyimdir. Ve bu Google, hiçte güzel görünmüyor. Duyguları anlatmak umrumuzda değil, cümlemin sonuna alt tarafı bir emoji koyacağım ve o güzel görünmeli.
Her neyse, size bir de iyi haberimiz olabilir. Google, ücretsiz olan Allo uygulamasında bu eski emojilere yer vermeye devam edecek ama gerçekte olay şu; Kimse ALLO kullanmıyor. Şimdi bana 100M indirmeyi geçti diyebilirsiniz fakat gerçekten en son ne zaman kullandınız?
Bu da blob ve yeni emojiler arasındaki farkı daha iyi görmeniz açısından daha açıklayıcı GIF;


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir