HTC Desire 10 Pro Snapdragon 820 ile Gelebilir


Mobil pazarda HTC bir süredir ne yazık ki beklediği ilgiyi bir türlü yakalayamadı. One M9, A9 derken kötü gidişata dur diyemeyen firma One serisini sonlandırarak karşımıza HTC 10 adlı amiral gemisi ile çıkmıştı. Fakat yinede bu model bile firmayı yükselişe geçirmekten uzak. Bu bağlamda HTC yeni arayışlar içine girmiş durumda ve Desire 10 Pro ile yine üst seviyeyi hedef alan bir modeli geliştiriyor.

Elde ettiğimiz bilgilere göre Desire 10 Pro, 5.1 inç büyüklüğünde QHD (2560x1440p) ekrana sahip olacak. Snapdragon 820 yongasından gücünü alacak olan modele 4 GB RAM ve 32 B depolamGa alanı eşlik edecek. Kamera tarafında arka tarafında 12 MP sensörü barındıracak olan Desire 10 Pro, ön tarafında ise 5 MP kamera yer vermekte.

HTC Desire 10 Pro
HTC Desire 10 Pro

Cihazın bu özellikleri ve diğer detayları resmi olarak kesinleşmiş değil ancak GFXBench testinde görünen cihazın özelliklerinin doğruluk payı hayli yüksek. Ek olarak Desire adı altında bizler genelde giriş veya orta seviye cihazları görüyorduk. Ancak Desire 10 Pro tamamıyla üst seviye. Bu bakımdan model isim dezavantajı yaşayabilir gibi. Desire 10 Pro’nun ayrıca IFA fuarında tanıtılması bekleniyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir