Google Stamp ile Snapchat'i Kopyaladı


Ooo Snapchat, alırım bir dal…

The Wall Street Journal’ın haberine göre Google, medya ve yayıncı oluşumlar ile işbirliğine giderek Stamp adında bir haber kaynağı üzerinde çalışıyor. Snapchat’te ki HikayelerKeşfet bölümüne oldukça benzeyeceği dile getirilen Stamp’in, avantajlı olduğu ciddi noktalar var.
Bildiğiniz gibi Snapchat’in Keşfet kısmında medya organlarının haberleri gösteriliyor. Stamp uygulaması ile de Google bunu yapmak istiyor. Hali hazırda Vox Media, CNN, Mic, The Washington Post ve Time gibi dev medya oluşumları ile görüşmeler sürüyor.

Ayrıca aktarılanlara göre Google, Stamp için AMP mobil optimizasyon teknolojisini kullanacak (Stories+AMP= Stamp). Bu teknoloji temelinde şekillenecek uygulamanın Google Aramalarda, Google iştiraklarına ya da yayıncılar kendi sitelerinde bunu yayınlayabilir.
Şimdilik görüldüğü üzere resmi detaylara sahip değiliz fakat bu hafta ya da önümüzdeki hafta Stamp’in duyurusunun yapılmasını bekliyoruz.
Kaynak; TechCrunch


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir