GTX 1080'li Canavar ASUS ROG Zephyrus Tanıtıldı


Asus durmak nedir bilmiyor. Firma, Computex fuarına yeni ürünleriyle damga vurmaya devam ediyor. Asus son olarak ROG Zephyrus oyuncu dizüstü bilgisayarını tanıttı.

Yüksek performans, şık tasarım ve üstelik yüksek taşınabilirlik, karşınızda Asus ROG Zephyrus. ASUS, yüksek performanslı oyuncı dizüstü bilgisayarlarını inceltmek için NVIDIA’nın yeni duyurduğu Max-Q teknolojisinden ilk faydalananlardan oldu, bu sayede ROG Zephyrus, dünyanın en ince GTX 1080’li oyuncu laptop’u oldu. Model, en ince noktasında 16.9mm en kalın noktasında ise 17.9mm incelik sunarken 2.2 kilogram ağırlığı ile sınıfında oldukça öne çıkıyor.
Öte yandan tasarımsal açından da farklılaşan bir cihaz olduğunu söyleyebilirim özellikle klavye konumlandırması. Klavye, kasanın olabildiğince kenarına konumlandırılmış ve trackpad ise alışılmışın dışında, en sağ tarafa oturtulmuş. Bu sayede parmaklarınız ile klavye üzerinde daha iyi bir kontrol sağlayabileceksiniz. 

Dijitaller’i yeni bir konsepte geçirdik. Artık siz de içerik girebilecek, Sosyal kısmıyla daha fazla etkileşim yakalayabileceksiniz. ⇒ NELER YENİ?

ROG Zephyrus sahip olduğu 15.6 inçlik ekranında Full HD 120Hz G-Sync desteği sunarken gerekli gücü ise Intel Core i7 7700HQ işlemcisi ve GeForce GTX 1080 ekran kartından alıyor. Böylesi güçlü bir kartın incecik bir kasaya sığdırılması takdire şayan. Hemen aklınıza ısınma sorunu gelebilir fakat Asus bu olaya, Aktif Aerodinamik Sistem ve AeroAccelerator teknolojileri ile müdahale ederek serin bir kullanım vaat ediyor.
ROG Zephyrus, 24 GB’a kadar DDR4 2400 MHz RAM ve 1 TB kapasiteye kadar PCIe M.2 SSD seçeneklerine sahip. Dolayısıyla farklı konfigürasyonlar mevcut.
ASUS ‘un henüz çıkış tarihi ve fiyatı açıklanmamış durumda. Detaylar çıktıkça sizleri bilgilendireceğiz.
Computex 2017’ye dair tüm haberleri BURAYA tıklayarak takip edebilirsiniz.
Kaynak; Engadget


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir