Huawei P10 Kavisli Ekran ile Gelebilir


Akıllı telefon pazarında Samsung’un önderliği sayesinde kavisli ekran teknolojisi yaygınlaşmaya başlıyor. Huawei tarafında son olarak Mate 9 Pro modeli ile gördüğümüz çift taraftan kavisli ekran, gelen son bilgilere göre Huawei P10 modelinde de yer alacak. Tasarımı kuvvetlendiren kavisli ekran teknolojisinin 2017 yılında bolca kullanıldığı göreceğiz.
huawei-p10
Huawei P10’a ait olduğu iddia edilen yeni render görüntüsünde ortaya çıkan çift kavisli ekran tasarımı oldukça kuvvetlendirmiş diyebilirim. Öte yandan kaynak, gelecek yıl Mate 9’da olduğu gibi iki farklı P10 modelinin olacağını belirtiyor. Bunlardan biri kavisli ekrana sahipken diğer düz ekran ile gelecek. Ekran, 5.5 inç büyüklüğünde ve  2560×1440 piksel çözünürlüğünde olacak.
huawei-p10-1
Donanımsal açıdan iki cihaz arasında bir fark olması beklenmezken cihazlara hali hazırda Mate 9 modellerinde kullanılan Kirin 960 yongasının güç vermesi bekleniyor. 4/6GB RAM ve 64/128GB dahili depolama seçeneklerine sahip olacak cihazlarda yine Mate 9 modellerinde bulunan Leica imzalı 20MP monokrom ve 12MP renkli sensör yer alacak. Cihaz 2017’nin ikinci çeyreğinde (Nisan, Mayıs, Haziran) piyasada olacak.
Kaynak; PlayFulDroid


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir