HTC U (Ocean) Görseli İlk Kez Ortaya Çıktı


Bir süredir sızıntıları gelen HTC U’nun nihayet bir görseli de gün yüzüne çıktı. Firmanın 2017’de ki amiral gemisi olacağı tahmin edilen model, U serisinin yeni bir üyesi olarak karşımıza çıkacak.

Bildiğiniz gibi HTC, U Ultra ve U Play adında iki model duyurmuştu. Gelen bilgiler ve sızıntılar bu seriye Ocean kod adlı HTC U modelinin de ekleneceğini göstermekte. Bu cihazın üst seviye donanım ile geleceğini de biliyoruz. Evan Blass tarafından paylaşılan görsele baktığımızda HTC U’nun aslında U Ultra modeline oldukça benzediğini görüyoruz ancak ikinci bir ekran bulunmuyor. Öte yandan arka kameranın tasarımında da bir değişiklik var ve bu biraz değişik görünüyor.
Aslında telefonun en büyük numarası ve farklılığı Edge Sense adındaki hareketlere ve dokunmaya duyarlı yan çerçeveleri. Hızlıca kaydırma veya sıkma gibi jestler ile bu sayede bazı işlemleri gerçekleştirebiliyorsunuz.
HTC U kendisini 5.5 inçlik Quad HD ekranında sergiliyor. Qualcomm’un en son ve en güçlü işlemcisi Snapdragon 835 ile gelen cihaza 4 GB RAM ve 64 GB dahil depolama alanı eşlik etmekte. Kamera tarafında arka tarafında 12 MP barındıran cihazın ön tarafında ise 16 MP selfie kamerasının yer almasını tahmin ediyoruz.
Sense 9 ve Andorid Nougat ile kutudan çıkacak cihaz hakkında henüz bir fiyat veya çıkış tarihi bilgisi bulunmuyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir