Microsoft Kinect İçin Yolun Sonu


Devrim idi

Microsoft‘un devrimsel teknolojisi Kinect için artık yolun sonuna gelindi. Firma teknolojinin üretimini resmen durdurdu.
Kinect, 2018 yılında Microsoft’un konsolu olan Xbox 360 ile gelmişti. Aslında Kinect uyumlu oyunlar özellikle arkadaşlarla beraber oynananlar hayli eğlenceli zaman geçirmemize yarıyordu ancak oyuncuların büyük bir kısmı için gereksizdi ve bu yüzden pek ilgi görmedi. Sensörler sayesinde kullanıcının hareketlerini izleyen Kinect, Microsoft tarafından Co.Design’a yapılan açıklamaya göre artık üretilmeyecek. Zaten firma en son Xbox One’dan da Kinect’i çıkarmış ve ayrı olarak satmaya başlamıştı.

Ama Kinect’in Katkısı Büyük

Kinect bir eğlence ve tüketici elektroniği ürünü olarak piyasaya çıkmış olsa da içerisinde bulundurduğu teknolojiler ile pek çok gelişmenin temelinde yer almayı başardı. Mesela artık dizüstülerde olan Windows Hello, HoloLens, Mixed Reality gibi Microsoft’un sunduğu özellik ve teknolojilerde Kinect’ten yararlanıldığı aşikar. Hatta iPhone X’de ki FaceID‘de esasında minik bir Kinect diyebiliriz.
#Kaynan; The Verge


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir