iPhone 8'in Yeni Görüntüsünde İlginç Güç Tuşu Detayı


Evet yine sızıntı ama yetmez

Apple’ın kuvvetle muhtemel Eylül ayında tanıtacağı iPhone 8 ve diğer iPhone 7s ailesinden sızıntılar gelmeye devam ediyor. Özellikle iPhone 8 kanadından. Cihazın artık geleceği tasarımı biliyoruz diyebiliriz, yani en azından tüm gelen sızıntı bilgiler birbirlerini doğrular cinsten. Dolayısıyla tasarımın buna benzeyeceğini düşünüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

iPhone 8 Tüm Detaylarıyla Görüntülendi; Efsane Olmuş

Fakat, yapılan sızıntıların kaynak alınarak oluşturulan bir konsept tasarımda iPhone 8’in güç tuşu hakkında ilginç bir detay ortaya çıkmış durumda. Görünen o ki güç tuşu normalden oldukça uzun ve muhtemelen geniş olacak. Bu hemen aklımıza Sony’den de gördüğümüz parmak izi okuyucuyu getiriyor.

Bildiğiniz gibi Apple, iPhone 8’de  sıra dışı bir tasarım uygulayacak. Ön yüz tamamen ekran olacak ve çok ince çerçevelere sahip olacak. Dolayısıyla TouchID’yi koyacak bir yer ön yüzde bulunmuyor. Sızan görsellerde de şimdiye kadar TouchID’yi göremedik. Hatta güvenilir analistler TouchID’nin olmayacağını bile söyledi fakat bunun pek olası olduğu şahsen düşünmüyorum.

AYRICA OKUYUNUZ; Porsche, Yüksek Hızlı Şarj İstasyonunu Duyurdu! 

Yani, Apple’a iki seçenek kalıyor. Ya TouchID ekrana gömülü olacak ya da muhtemelen güç tuşunun üzerinde olacak. Ekrana gömülü parmak izi teknolojisinde gelen bilgiler tedarik konusunda sıkıntı yaşandığını gösteriyor. Samsung bu yüzden Galaxy Note 8’de buna yer vermeyeceğini belirtmişti.
Her neyse, görselleri siz de inceleyebilirsiniz. Bakalım Eylül’de iPhone 8 tanıtıldığında bizleri şaşırtabilecek mi göreceğiz.
Bu arada, iPhone 8 hakkındaki diğer haberlerimize Buradan ulaşabilirsiniz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.