İstanbul Depremi Sonrasında GSM Altyapısı Çöktü, İletişim WhatsApp Üzerinden Sağlandı!


Bugün İstanbul’da saat 14:00 civarında meydana gelen deprem sonrasında iletişim hatlarının çökmesi insanların aklında ciddi soru işaretleri oluşturdu. İstanbullular iletişim için sosyal medya mecralarına başvurdu.

Kandilli Rasathanesine göre saat 14:00 sularında Silivri açıklarında yerin 12 Km altında meydana gelen ve 5.7 şiddetinde olan deprem ciddi bir paniğe neden oldu. Artçı depremlerin de meydana geldiği bölgede son olarak saat 14:26’da 4.4 şiddetinde bir deprem daha oldu.

İletişim Hatları Çöktü!

Depremden hemen sonra çöken GSM şebekeleri de insanların panik yaşamasına neden oldu. Açıkçası sadece 5.7 şiddetindeki bir depremde iletişim hattının çökmesi İstanbul gibi deprem riskinin yüksek olduğu bir şehirde hiç yaşanmaması gereken bir olay diyebiliriz. Turkcell, Türk Telekom ve diğer operatörlerde bir süreliğine şebekelerde kopma, internete bağlanamama gibi sorunlar meydana geldi. İnsanlar iletişim için WhatsApp gibi platformları zorlukla da olsa kullandı.

Bu olay sonrasında İstanbul’da ki altyapının ciddi bir denetime sokulması ve gerekli düzenlemelerin yapılması gerekiyor. Dijitaller olarak İstanbul halkına geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir