Karşınızda Apple Watch Series 3; LTE Desteğiyle Artık Çok Daha İyi


Bileğinizdeki iPhone

Apple, bugün saat 20.00’da düzenlediği etkinlikte yeni donanımlarını tanıtıyor. Beklediğimiz gibi bu lansmanda firma akıllı saat serisini yeni sürümüne terfi ediyor ve Apple Watch Series 3‘ü resmen lanse ediyor. Apple Watch Series 3, tasarımsal açıdan radikal değişiklik içermiyor ama yeni eklemeler onu en iyisi yapmaya yetiyor.
Apple, zaten akıllı saat sektörüne geç girmiş olsa da Watch Series 1 ve 2 ile en büyük dilimi kapmayı başarmıştı ve sektörün en çok karı yine Apple’a akıyordu. Apple Watch Series 3 de bunları geliştirerek devam ettirecekmiş gibi görünüyor.

Her neyse artık Watch Series 3’ün özelliklerine geçelim. Yeni akıllı saatin en büyük özelliği dahili e-SIM desteğinin yani hücresel veri desteğinin gelmiş olması. Bu sayede ister yüzmeye gidin ister uzun bir koşu yapın telefonunuz artık yanınızda olmasına gerek kalmıyor. Çağrı yapabiliyor ve yanıtlayabiliyorsunuz kısaca.
Bu arada cihazın anten cizgisi gibi bir şeyi bukunmuyor, anten çekim için ekranı kullanıyor zira camdan sinyallerin geçmesi daha kolay. Bu arada Watch Series 3, boyutsal olarak 2. nesil ile neredeyse aynı.

Bunlara ek olarak Watch Series 3, watchOS 4 ile geliyor. Dahili e-SIM ve bir günlük batarya süresi vaat ediyor. Suya dayanıklı yapısının yanında dahili GPS‘i ve nabız ölçeri ile kullanıcısına hizmet edecek saate güç veren 2 çekirdekli işlemci ise önceki nesle göre %70 daha hızlı. Aynı zamanda Wi-Fi tarafında %85’lik bir hızlanma sağlanmış.
Watch Series 3, 15 Eylül tarihinde ön siparişe açılacak ve 22 Eylül‘de raflardaki yerini alacak. Dahili e-SIM olan model 399 Dolar, normal e-SIM olmayan model ise 329 Dolar fiyat etiketine sahip.
 


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir