Karşınızda BlackBerry KEYone; QWERTY Klavye, Metal Gövde ve Uzun Şarj!


Akıllı telefon pazarında kayıplara oynayan BlackBerry, kısa süre evvel yeni akıllısı BlackBerry KEYone modelini tanıttı. Şimdiye kadar Mercury kod adıyla anılan cihaz firmanın şimdiye kadarki en büyük bataryaya sahip olduğu model konumuna sahip.
Detaylara geçmeden bir hatırlatma; Bildiğiniz gibi BlackBerry’nin marka haklarının tamamıcı TCL Communications satın almıştı. Yani teknik açıdan bu cihaz TCL’e ait diyebiliriz.

Platform olarak Android 7.1 Nougat‘ın yer aldığı BlackBerry KEYone, gücünü Qualcomm Snapdragon 625 yongasından alıyor. 3 GB RAM ve 32 GB arttırılabilir dahili depolama ile gelen modelde 4.5 inç IPS ekran bulunuyor. 1620 x 1080p çözünürlüğe sahip olan ekran 3:2 görüntü oranına sahip durumdayke çizilmelere de dayanıklı.
Ekranın hemen altında ise tam QWERY klavye bulunuyor. Her tuşun özelleştirilebilir yapıda olduğu klavyenin boşluk tuşu aynı zamanda parmak izi okuyucu görevini üstleniyor. Tuşlar üzerinde kaydırma özelliği yine bu modelde de bulunuyor.


149.3 x 72.5 x 9.4 mm ve 180 g ağırlığındaki telefon 12MP Sony IMX378 sensör yer alıyor. 4K video kaydı yapabilen bu arka kameraya ön tarafta 8MP selfie kamera eşlik ediyor. Tüm bunlar ise 3505mAh batarya ile destekleniyor. Ek olarak bataryanın Quick Charhge 3.0 desteğine sahip olduğunu, bu sayede 36 dakikada %50 doluluk oranına çıktığını bildirelim.

BlackBerry KEYone global pazarda boy gösterecek ancak bölgesel olarak çıkış tarihi farklılık gösterecek. İlk  piyasaya çıkış için Nisan ayı işaret edilirken fiyat bilgisi ise şöyle;
Amerika Birleşik Devletleri için 550$
Avrupa için 600€
Birleşik Krallık için 500£

Kaynak;PhoneArea


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir