Lenovo, Bükülebilir Ekranlı Laptop Konspetini Gösterdi | Dijitaller

Lenovo, Bükülebilir Ekranlı Laptop Konspetini Gösterdi


Yeni bir şey

Lenovo’nun paylaşacağı vahşi fikirler var. Bugün New York’ta düzenlenen bir organizasyonda şirket, kişisel bilgisayarların geleceği konusundaki düşüncesini esnek ekrana sahip bükülebilir bir dizüstü bilgisayar konseptiyle gösterdi. Bu konseptte, etkileşimin çoğu sesli komutlarla veya kalemle gerçekleşeceğini belirten. Lenovo, bu konseptin “gelişmiş malzemeler” ve “yeni ekran teknolojileri” ile sağlanacağını söylüyor. Yani spesifik bir şey yok ortada.

İnanmak istediğim kadarıyla, bu kavramın muhtemelen bir süre bile olmaması ihtimalini bulunduğunu belirtmek zorundayım. CES etkinliklerinde yıllarca esnek görüntüler gördük, ancak günlük hayatımızda esnek bir ekranımız yok. Fiziksel prototipler olarak ortaya çıkan kavramlar, Lenovo’nun tasvir ettiği gibi gerçekten esnek bir tecrübe bile edinmeyeceğimiz kadar kalın. Artı, kalem teknolojisini entegre etmek yalnızca bunu daha da zorlaştırır.

Ayrıca, tarayıcınızda sadece sesinizle gezinmeyi hayal edebiliyor musunuz? Kulağa kabus gibi geliyor. Dışarıda yada evde bu bilgisayarı sesli komutlar ile kontrol etmek kolaylık değil, resmen zorluk olacaktır. Elbette ortada herhangi bir şey yokken bu kadar eleştirmemek gerek, ancak ben bunun için buradayım öyle değil mi?

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lenovo, Bükülebilir Ekranlı Laptop Konspetini Gösterdi

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz