Lenovo, Bükülebilir Ekranlı Laptop Konspetini Gösterdi


Yeni bir şey

Lenovo’nun paylaşacağı vahşi fikirler var. Bugün New York’ta düzenlenen bir organizasyonda şirket, kişisel bilgisayarların geleceği konusundaki düşüncesini esnek ekrana sahip bükülebilir bir dizüstü bilgisayar konseptiyle gösterdi. Bu konseptte, etkileşimin çoğu sesli komutlarla veya kalemle gerçekleşeceğini belirten. Lenovo, bu konseptin “gelişmiş malzemeler” ve “yeni ekran teknolojileri” ile sağlanacağını söylüyor. Yani spesifik bir şey yok ortada.
İnanmak istediğim kadarıyla, bu kavramın muhtemelen bir süre bile olmaması ihtimalini bulunduğunu belirtmek zorundayım. CES etkinliklerinde yıllarca esnek görüntüler gördük, ancak günlük hayatımızda esnek bir ekranımız yok. Fiziksel prototipler olarak ortaya çıkan kavramlar, Lenovo’nun tasvir ettiği gibi gerçekten esnek bir tecrübe bile edinmeyeceğimiz kadar kalın. Artı, kalem teknolojisini entegre etmek yalnızca bunu daha da zorlaştırır.
Ayrıca, tarayıcınızda sadece sesinizle gezinmeyi hayal edebiliyor musunuz? Kulağa kabus gibi geliyor. Dışarıda yada evde bu bilgisayarı sesli komutlar ile kontrol etmek kolaylık değil, resmen zorluk olacaktır. Elbette ortada herhangi bir şey yokken bu kadar eleştirmemek gerek, ancak ben bunun için buradayım öyle değil mi?


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir