Samsung Galaxy S8 Mini Geliyor; Atom Karınca


Atom karınca

Samsung’un amiral gemi modeli olan Galaxy S8 ailesine bir yenisi daha ekleniyor gibi görünüyor. Bir süredir minik haberlerden ibaret olan Galaxy S8 Mini söylentileri bu sefer daha sesli duyulmaya başlandı. Öte yandan Galaxy S8 Mini, Samsung’un önceki mini modelleri gibi güçsüz de olmayacak.
Galaxy S8 Mini’nin diğer abilerine göre daha küçük bir ekran olan 5.3 inç büyüklük ile gelmesi bekleniyor. Kardeşlerinde olduğu gibi 18.5:9 ekran boy oranına sahip olacak. 5.3 inç aslında küçük bir boyut değil ancak Galaxy S8 Mini, Samsung’un yeni tasarımıyla ve ince çerçeveler ile buluştuğunda 4.7 inçlik bir telefon boyutlarında olacak.
S8 Mini’ye gerekli olan gücü ise Snapdragon 821 (835 değil) sağlayacak. Bu yonga bildiğiniz gibi LG G6’da kullanılmakta. Snapdragon 835’den güçsüz olsa da günümüz standartlarını rahatlıkla karşılayabilmekte. Öte yandan telefonda 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanıyla microSD kart desteğinin yer almasını bekliyoruz. İris tarayıcı da yine cihazda olan üst seviye detaylardan biri olacak.
Samsung’dan aslında Galaxy S ailesi içinde çeşitli Mini modelleri görmüştük -sonuncusu S5 Mini. Ancak hiçbiri ana model gibi güçlü değil üstelik giriş seviyesine daha yakındı. Galaxy S8 Mini ise gelen bilgilere göre oldukça güçlü ve üst seviyeye yakın olacağa benziyor.
Şimdilik telefon kesin gelecek diyemiyoruz fakat yeni bilgiler çıktığında sizleri haberdar edeceğiz.
Kaynak; GSMArena


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir