Marvel 4. Evre; Yeni Filmler, Diziler ve Çıkış Tarihleri


San Diego Comic-Con‘da Marvel Stüdyoları, Marvel Sinematik Evreni’nin 4. evresini resmen duyurdu. Oldukça başarılı geçirilen etkinlikte Marvel, 10 yeni film ve pek çok dizi tanıtımını gerçekleştirdi. Önümüzdeki yıl itibariyle başlayacak olan yeni 4. evre, 2021 yılında hayli yoğun geçecek. Ayrıca çok sevindirici haberler de paylaşıldı. İsterseniz hemen detaylara geçelim ve kronilojik olarak ilerleyelim ve vizyon tarihlerine göz atalım.

Filmler

Black Widow (1 Mayıs 2020)

Scarlett Johansson’ın baş rolünde yer aldığı yapım 1 Mayıs 2020’de vizyona girecek ve 4. fazın ilk filmi konumunda olacak. Filmde Black Widow’a David Harbour, Florence Pugh, O-T Fagbenle ve Rachel Weisz eşlik edecek. Filmin yönetmen koltuğunda ise Cate Shortland oturuyor.

The Eternals (6 Kasım 2020)

Aynı adlı çizgi roman serisiyle bizlerin 1976’da gördüğü The Eternals, güçlü kadrosuyla 6 Kasım 2020’de vizyona girecek.  Çizgi romanda insanüstü ve fantastik güçlere sahip olan bir ırk olarak tanımlanan Eternals’in beyaz perde uyarlamasını Chloe Zhao yönetecek. Angelina Joliei (Thena), Richard Madden (Ikaris), Salma Hayek (Ajak), Kumail Nanjiani (Kingo) ve Brian Tyree Henry (Phastos)’nin yer aldığı yapımı merakla bekliyoruz.

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings (12 Şubat 2021)

Shang-Chi, tüm hayatını babasının suçlarla dolu imparatorluğunu yıkmaya adaan bir karakter ve onun hikayesini izleyeceğiz. Filmde kötü adam rolünde Iron-Man 3’te göreceğimizi sandığımız ama aslında görülmeyen Mandarin olacak. Simu Liu’nun başrolünde olacağı film, bir asyalının başrol aldığı ilk Marvel filmi olacak. Destin Daniel Cretton yöneteceği film 12 Şubat 2021’de vizyona girecek.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness (7 Mayıs 2021)

Doktor Strange, Endgame sonrasında geçecek ve Spider-Man: Far From Home filminde izleyicilerin ilk kez duyduğu Multivers’ü konu alacak. Marvel’in ilk korku temalı filmi olacak olan Multiverse of Madness ile çoklu evrenlere adıma atacağız. Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen ve Rachel McAdams’ı izleyeceğimiz yapımı Scot Derricson yöneyecek. 7 Mayıs 2021’de vizyona girecek.

Thor: Love and Thunder

Thor, 4. filmiyle geri dönerken yönetmenlik koltuğunda Ragnarok’un da yönetmeni olan Taika Waititi oturacak. Chris Hemsworth ve Tessa Thompson’ın yine filmdeki anakarakterlerden olacak veeeee Natalie Portman’da bu filmde yer alacak. Ayrıca kendisini THOR olarak izleyeceğiz.

Diğer Filmler

Marvel, bu filmler dışında çıkış tarihlerini henüz duyurmadığı 5 film daha yapıyor. Önceki serinin reboot şekli olacak Blade tekrar aramıza geliyor. Açıkçası Blade serisini çok severim ve tekrardan izleyecek olmam bu filmi diğer tüm filmler arasında bir numaraya taşıyor. Beklentim büyük haberin olsun sayın Marvel Bey! Bu arada Blade’i de Mahershala Ali canlandıracak.

Etkinlikte Marvel’in başındaki isim Kevin Feige, X-Men ve Fantastic Four‘ın MCU’ya katılacağını açıkladı. Önümüzdeki yıllarda bir Fantastic Four filmini göreceğiz. Bunun dışında Captain Marvel 2, Guardians of the Galaxy 3 ve Black Panther 2‘de yine önümüzdeki dönemde beyaz perdede yer alacak.

Diziler

Marvel Sinematik Evreni sadece filmlerden ibaret değil. Disney’in stream servisi Disney+’da önümüzdeki yıldan itibaren Falcon ve Winter Soldier, WandaVision, Loki, What If…? ve  Hawkeye’ı göreceğiz.

Falcon ve Winter Soldier (2020 Sonbahar)

2020 sonbaharında Disney+’da olacak olan Falcon ve Winter Soldier’ı elbette Anthony Mackie ve Sebastian Stan canlandıracak. Filmdeki kötü adam Baron Zemo olacak.

WandaVision (2021 İlkbahar)

Scarlet Witch ve Vision’ın bir arada olduğu yapım 2021 ilk baharında Disney+ servisinde olacak. Etkinlikte dizinin, Endgame sonrasında geçeceği ve Doctor Strange 2 ile bağlantılı olacağı açıklandı. Karakterleri yine  Elizabeth Olsen ve Paul Bettany canlandıracak.

Loki (2021 İlkbahar)

Tom Hiddleston, Loki rolünde olacak. Endgame’de bildiğiniz gibi Loki, 2012’de Tesseract ile kaçmıştı. Dizi bu olay sonrasını ele alacak.

What If…? (2021 Yaz) (Netflix’te olan değil…) 

What If, alternatif hikayeleri (ya öyle olsaydı gibisinden) ele alacak olan ve MCU karakterlerini içerecek bir animasyon serisi konumunda yer alacak. 2021 yazında Disney+’da izleyeceğiz. The Watcher’ın anlatıcılığı aracılığıyla sunulacak dizide Wathcher karakterini Westworld’den tanıdığımız Jeffrey Wright (Bernard) seslendirecek. Ek olarak yapımda kullanılacak olan sinematik evren karakterleri canlandıranlar yine burada da kendi karakterlerini seslendirecek. Güzel.

Hawkeye (2021 Sonbahar)

Jeremy Renner’ı tekrardan izleyeceğimiz dizi 2021 sonbaharında Disney+’da olacak. Kate Bishop karakteri de dizide yer alacak. Muhtemelen Hawkeye’ın Ronin hikayesi ele alınacak.

Evet, anlatacaklarımız şimdilik bu kadar. Marvel dünyasını bir süre daha yeni bir soluk ile izlemek güzel olacaktır. Şahsi olarak yukarıda da dediğim gibi Blade, en çok beklediğim yapım konumunda. Diziler arasında ise Loki ve WandaVision öne çıkıyor. Doctor Strange, Captain Marvel, Black Panther ve Guardians of the Galaxy yine yeni 4. evre de önemli filmlerden olacaktır.

Stay hype!


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir