Microsoft, Mobil Uygulama Geliştirme Platformu Xamarin'i Bünyesine Kattı


Microsoft mobil pazardaki ”mobile-first, cloud-first world” stratejisini agresif bir şekilde satın alımlar ile devam ettiriyor. Son dönemlerde Microsoft’un Xamarin’i satın alacağına dair dedikodular ortaya çıkmıştı ve kısa süre önce dedikodular yerini resmi satın alıma bıraktı.
Mobil uygulama geliştirme platformunda lider olan Xamarin’i satın aldığını duyuran Microsoft, satın alım için ne kadar bir mablağ ödediğini açıklamış değil. Öte yandan Xamarin’e baktığımızda 120 ülkede 15.000 bin müşteriye sahip olduğunu görüyoruz. Sunduğu tümleşik geliştirme ortamı ile geliştiricilere aynı anda iOS, Android ve Windows için uygulama geliştirme imkanı sağlayan Xamarin, geliştiricilere Test Cloud uygulaması ile ürünlerini test etme imkanı da sağlıyordu. Microsoft bakalım bu satın alım ile kendi platformunu güçlendirebilecek mi?


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir