MWC 2016'da Bizleri Bekleyenler Cihazlar Neler?


Mobile World Congress (Mobil Dünya Kongresi) bu yılda yine Barcelona’da düzenlenecek ve birbirinden dev şirketler çeşitli etkinlikler ile burada boy gösterecek. Yeni ürünlerin tanıtılacağı bu etkinlik dünyanın her yerinden milyonlarca teknoloji tutkunu tarafından takip edilecek bizler ise diğer etkinliklerde olduğu gibi sizi en kısa sürede yeni cihazlar hakkında bilgilendireceğiz.
22 Şubat tarihinde başlayacak olan MWC 2016’da gelen sızıntılar ve bilgilere az çok tanıtılacak ürünler belli oldu diyebiliriz. Bizlerde sizler için bunlar toplayalım dedik, dilerseniz firmalara ve cihazlara geçelim.

Samsung

CZ6lKoiWAAEnG2i-768x774
Samsung, MWC 2016 kapsamında Galaxy S7 ailesini tanıtacak. Galaxy S7 ve S7 Edge modellerinin tanıtılacağı etkinlikte cihazlar Exynos 8890 ve Snapdragon 820 ile güçlendirilmiş olacak. Ayrıca cihazlarda 4GB RAM‘in olacağına da kesin gözüyle bakılıyor. MicroSD kart girişinin tekrar yer alması beklenen modellerin tasarımsal çizgisi Galaxy S6 ailesi ile benzerlik gösterecek. Samsung cihazların tanıtımını 21 Şubat’ta yapacak.

HTC

HTC hakkında çok net bilgiler bulunmuyor ancak bir sürü söylenti ortada dolanıyor. One M10 veya Perfume kod adında bir cihazın tanıtılacağı söylenmekte. One M10’un sızan resmi olmayan teknik özellikleri arasında Snapdragon 820, 4GB RAM, 12MP UP arka kamera yer alıyor. Firmanın MediaTek yongalı daha alt seviyeye hitap eden cihazlar da tanıtması bekleniyor.

Sony

sony-xperia-z5-tablet-ultra
Sony genelde MWC fuarlarında Xperia Z6 ailesinin tanıtımını yapmıyor. Büyük bir ihtimal ile gelenek yine bozulmayacak. Ancak Sony yine de fuarı boş geçmeyecek. Firmanın fuarda Xperia Z5 Tablet Ultra modelini tanıtması bekleniyor. Snapdragon 820, 4K OLED ekran, 6GB RAM, 13MP kamera, USB type C ve 8000 mah gibi çok yüksek donanımlar ile geleceği iddia edilen tablet ayrıca suya ve toza da dayanıklı olacak.

LG

LG kanadında işler daha belirgin. Firmanın yaptığı paylaşımlara göre 21 Şubat’ta düzenlenecek bir etkinlik kapsamında LG G5 tanıtılacak. Son gelen bilgilere göre LG G5, 5.6-inç 1440 x 2560 ekran, Snapdragon 820, 4GB RAM, 16-8MP kamera gibi özelliklere sahip olacak.

Son Olarak Microsoft

1454671581_11
Microsoft’tan amiral gemisi model bekleyen yok zira bizde beklemiyoruz. Ancak Windows Mobile ekosistemi için önemli haberler gelebilir ayrıca Lumia 650 modeli de büyük ihtimalle MWC kapsamında tanıtılacaktır. Özellikle Windows Phone kullanıcıları telefonlarında yeni Windows 10 güncellemesi bekliyorlar, Microsoft’un bir şeyler yapması lazım.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir