Sony, Android 8.0 Oreo Güncellemesi Alacak Telefonlarını Açıkladı


En sevdiğim… Güncelleme

Telefonların güncelleme almasını her zaman sevmişimdir. Sony’de genelde güncelleme konusunda kullanıcılarını memnun eden firmalardan biri fakat imajını şimdi zedelemiş olabilir.
Her neyse, bugün Sony için önemli bir günde. IFA fuarında üç yeni akıllı telefon tanıttı; Xperia XZ1, Xperia XZ1 Compact ve Xperia XA1 Plus. Bunlarında yanında bazi tüketici elektroniği ürün de duyurdu, haberleri sitemizde mevcut. Öte yandan kısa bir süre önce ise Android 8.0 Oreo güncellemesi alacak telefonlarını da açıkladı. Xperia XZ1 ve XZ1 Compact zaten Android Oreo ile geliyor.

Ancak listede bazı büyük eksiklikler de gözümüzden kaşmadı. Örneğin geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan Xperia XA ve XA Ultra listede yok. Daha ilginci sadece 3 Ay 20 Gün önce duyurulan Xperia L1 de listede yok, evet gü.lü bir cihaz değil ama desteğinin bu kadar hızlı kesilmesi hiçte iyi değil.
Sony her ne kadar güncelleme alacak modellerini açıklamış olsa da güncellemenin geleceği tarihi açıklamadı. Ancak ilk olarak tahminimizce XZ ailesi güncellemeden yararlanacaktır. Ara ara güncellemeleri kontrol etmenizi tavsiye ederiz, muhtemelen 90 gün içerisinde ilk güncelleme gelecektir. Detayları paylaşıyor olacağız.
#Kaynak; Sony


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir