Nokia 6 (2018) Teknik Özellikleriyle Zuhur Etti!


Sevdim bu kelimeyi

HMD Global altındaki varlığını sürdüren Nokia tarafından önümüzdeki yıl daha fazla Android akıllı telefon göreceğimizden hiç şüphe yok. Bunlardan bir tanesi de orta seviyede boy gösteren Nokia 6 modelinin devam modeli. Adı kesin değil ancak biz kendisine Nokia 6 (2018) diyelim.
Çin’in düzenleyici ajansında ortaya çıkan -zuhur eden- Nokia 6 (2018) iki varyantı olacağı söylentileri bulunuyor. Aralarındaki en büyük fark birisi modern 18:9 ekran boy oranına sahip diğeri ise standart 16:9 ekran ile gelecek. 5.5 inç ekranlı modelin çözünürlüğü ise Full HD olması bekleniyor.
Donanım tarafında cihazın kalbinde yine Qualcomm Snapdragon yongası yer alacak ve 2.2 GHz hızında çalışacak. Açıkçası şimdilik hangi model yonga kullanılacak bilemiyoruz ama sekiz çekirdekli Snapdragon 660 ya da 630‘u muhtemelen göreceğiz. Bellek tarafındaysa bizleri 4 GB RAM ile 32 GB / 64 GB depolama alanı bekliyor.
Ayrıca telefonun arka tarafında 16 MP ana kamera yer alamasını bekliyoruz. Ön tarafta ise 8 MP’lik bir özçekim kamerası yer alacak. Açıkçası çift kamerayı bekliyordum ancak olmayacak gibi. 3000mAh bataryaya sahip telefon hakkında üzüldüğüm tek konu ise söylentilere göre Android Nougat ile birlikte gelecek olması ancak telefonun güncel sürümle çıkacağını düşünüyorum.
#Kaynak; PhoneArea


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir