Nokia 8 ve Nokia 9 Tasarımı Harika Görünüyor, Sızıntıya Göre


HMD Global yada hepinizin bildiği adıyla Nokia, geçtiğimiz aylarda üç yeni Android akıllı telefon piyasaya sürmüş ve bu modeller oldukça yüksek talep görmüştü. Şimdi ise Nokia 8 ve Nokia 9 hakkında yeni detaylar elimize ulaştı.

Şimdiye kadar Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 ve birde 3310 ile karşımıza çıkan Nokia, artık üst seviyeyi hedefliyor. Daha önceki haberlerimizde zaten Nokia 8 ve Nokia 9 hakkında size teknik donanım tarafındaki bilgileri aktarmıştık. Bu sefer ise harika ”olası” tasarımları elimizde. Sızıntılarının doğruluk payıyla bilinen NokiaPowerUser tarafından ortaya atılan taslak çizimler bizlere ince çerçeveleri veriyor. Genel olarak, Nokia 9 oldukça keskin görünüyor ve arkaya yerleştirilmiş kamera modülünde bir iris tarayıcı içerdiği görülüyor ama bunan emin değiliz.
Nokia 9’un en son söylenen özellikleri, 1440 x 2560 çözünürlüklü, 5,5 inçlik bir ekranı içeriyor. Snapdragon 835 yonga seti, sekiz çekirdekli 2.5GHz CPU ve Adreno 540 GPU2yu içeriyor. 6GB RAM, 128GB dahili depolama alanı desteklenen cihazda arka tarafta çift 22.1MP ve ön tarafta 12MP sensörler yer almakta. 3800mAh batarya, Android 7.1 ve IP68 sertifikası da diğer tahmin ettiğimiz detaylardan.
Nokia 9 için 699 Dolar fiyat etiketleri konuşulurken Nokia 8 hakkında pek bilgi elimizde yer almıyor, o model gizemini korumakta. Ancak HMD Global’ın (Nokia’nın) bu yılın ikinci veya üçünce çeyreğinde cihazları tanıtacağını söyleyebiliriz.
Kaynak; NokiaPowerUser Phone Designer


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir