Nvidia GeForce GTX 960 Ti Çok Yakında Piyasada!


Nvidia, AMD’ye karşı yeni kozunu oynamaya hazırlanıyor. GeForce GTX 960 Ti adlı ekran kartını piyasaya sürmeye hazırlanan firmanın bu kartı AMD tarafında R9 380X’in karşısına konumlandıracağını söyleyebiliriz. GTX 960 Ti tahminlere göre Aralık ayında piyasa olacak.
GTX 960 Ti, teknik özellikleri bakımında tanıdık bir modele benziyor ki zaten muhtemelen o olacak ve adında ”Ti” ibaresi olacak. Hali hazırda OEM üreticilere satılan GTX 960, bildiğiniz gibi şuan son tüketiciye satılan GTX 960’dan çok daha güçlü. GTX 960 Ti’da muhtemelen bu versiyonun aynısı olacak.
960 ti özellikleri
Buna göre GTX 960 Ti, 1280 CUDA çekirdeğine sahip olurken saat hızı 924 MHz olacak ancak Boost hızı tam olarak biliniyor. Ancak Ti modeli olduğu için saat hızlarının normal OEM versiyona göre arttırılacağı kuvvetle muhtemel. Bunların dışında 192bit olacak kart 3GB GDDR5 belleklere ve DirectX 12 desteğine sahip durumda olacak.
Tüm detaylara henüz sahip değiliz bu yüzden yukarıdaki görselde yer alan veriler hatalı olabilir ancak ilerleyen dönemlerde çok daha fazla detay ortaya çıkacaktır ve biz bunları sizlere en hızlı biçimde ileteceğiz. Son olarak kesin olamamakla birlikte kartın fiyatının 220 Dolar civarı olaması bekleniyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir