Oculus Rift iyi bir sistem istiyor


Sanal gerçeklik gözlükleri arasında en iddialılardan olan Oculus Rift gelecek sene kullanıcıyla buluşmaya hazırlanıyor. Eğer sizde Oculus Rift’e bir an önce sahip olup kullanmak istiyorsanız öncelikle sisteminize bir göz atmanızda fayda var. Aksi halde gözlüğünüz pek iyi çalışmayabilir.
“Bir gözlük ne kadar özellik isteyebilir ki? Takacaksın USB’ye çalışacak işte” gibi saçma bir yanılgıya kapılmayın sakın. Siz de çok iyi biliyorsunuz ki bu basit bir gözlük değil. Çıkmasıyla birlikte belki de oyun sektöründe büyük değişimlere neden olabilecek bir gözlük. Hal böyle olunca üstüne birde cihazın daha çok oyunculara hitap edeceğini eklersek ortaya sağlam sistem isteyen bir gözlük çıkıyor. Sağlam sistemden kastımızı hemen aşağıda görebilirsiniz.
Oculus Sitem gereksinimi
GTX 970 kartı 2014’ün başında çıkan bir kart. AMD R9 290 se 2013’ün sonlarına doğru çıkmış bir kart. Dolayısıyla bu yüksek performanslı kartların fiyatları pek ucuz değil. Üstüne 8GB RAM, gayet iyi işlemcisi ve en az 2 adet USB 3.0 destekleyen anakartını eklersek böyle bir sistemi aşağı yukarı 3000 TL’ye toplayabilirsiniz (Bakmayın öyle. Kasa, monitör, power vs. diğer bileşenleri katmadım.)
Aslında çok şaşırmamak gerek ne de olsa yukarıda da belirttiğimiz gibi bu ürün daha çok oyuncuları ilgilendiriyor ve oyuncularda zaten aşağı yukarı böyle bir sisteme sahip. Son sözleri söyleyecek olursak Oculus Rift herkes için değil illa ben kafama bir şeyler takmak istiyorum diyorsanız HoloLens’i bekleyin.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir