KFC'den Yeni Gülümseyerek Öde Sistemi


Hesap size kitlendiyse nasıl güleceğinizi bilemiyoruz.

Çin’in Yum China firmasının altında faaliyet gösteren ve ülkenin en büyük fast food zinciri olan KFC yeni bir ödeme sistemi ile dünyada bir ilki yapıyor.
Ant Financial şirketi ile ortak çalışan KFC “Gülümseyerek Öde” sistemi adından yenilikçi bir ödeme şeklini Hangzhou şehrindeki bir mağazasında hizmete sokmuş durumda. Bu ödeme sisteminin altında yüz tanıma sistemi yatıyor elbette, gülmek ise pastanın üzerindeki krema.


Müşteriler, alacakarı ürünleri büyük dokunmatik ekranda seçerken o sırada yüzleri taranıyor ve Alibaba‘nın ödeme sistemi olan Alipay’de müşterinin verileri aranıyor. Eşleşme sağlandığında ise sadece telefon numarası girerek ödeme işlemini gerçekleştirilmiş oluyor. Teknolojinin başındaki isim Jidong Chen, bunun son derece güvenli olduğunu ve fotoğraflar ile sistemin kandırılamayacağını söylüyor.
Elbette bu sistemin küresel çapta yayılmasını beklememek gerek. Açıkçası hiçbir firmaya kasıtlı olarak yüzümü taratma taraftarı değilim.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir