Samsung, 3D TV Pazarına Veda Ediyor


Televizyon sektörünün bir zamanlar en göze batan yenilikçi özelliği olan 3D teknolojisi artık eskisi kadar heyecan yaratmıyor. Bu duruma neden olanlar arasında yeni yeni gelişen TV modelleri de etki ediyor yani Ultra HD, akıllı TV’ler gibi. Daralan pazar aynı şekilde üreticilerinde canını sıkıyor. Öyle ki Samsung, yıl başlarında ABD pazarına yönelik 3D TV’ler üretmeyeceğini duyurmuştu.
Bu haberin üzerine kısa süre önce firmaya yakın kaynaklar, Samsung’un artık hiçbir pazar için 3D TV geliştirmeyeceği belirtiliyor. Samsung dışında LG, Sony gibi diğer TV üreticileri de pazardan tamamıyla çıkmasa da model sayılarını oldukça azaltmaya yöneliyorlar dolayısıyla 3D seçeneği sadece üst seviye bazı TV modellerinde yer bulacak. 3D özelliğinin artık tutmamasının bir diğer nedeni de aslında kendi içerisinde yatıyor. Deneyimleme şansını yakaladıysanız 3D TV’ler tam anlamıyla üç boyutlu duygusunu yaşatamıyor. İlerleyen dönemlerde bu pazarın daha da daralacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir