Samsung Galaxy S10 Ailesi Detaylanıyor, İsimleri ve Tasarım Ortaya Çıkıyor


Samsung’un yaklaşan yeni Galaxy S serisi hakkında bir süredir pek çok kanaldan çeşitli sızıntılar gelmeye başlamıştı. Yeni gelen bilgiler ise serinin isimlendirilmesi ve bazı detayların açığa çıkmasına olanak sağlıyor.

Alman AllAboutSamsung.de’nin editörünün Samsung’a yakın kaynaklarına dayandırdığı bir tweet’te, Galaxy S10 serisinin üretimine şimdiden başlandığını açıkladı. Açıkçası bilginin doğru olma ihtimali yüksek görünüyor zira Samsung, önceki modellerine göre Infinity O tasarımına yeni geçiş yapıyor ve bunun üretimi biraz daha zahmetli.

Ek olarak bir başka kayanağa göre Samsung’un bu yıl karşımıza üç akıllı telefon ile geleceği belirtiliyor; Galaxy S10 Lite, Galaxy S10 ve Galaxy S10 Plus. Artan model sayısı ve tasarımdan kaynaklanan karmaşık üretim sürecinin etkisiyle yeni serinin Galaxy S9’a nazaran 1 ay önce üretim bandına girmesi pek şaşırtıcı değil gibi.

Bu modellerin ekran boyutlarıysa sırasıyla 5.8 inç, 6.1 inç ve 6.4 inç olacağı konuşuluyor. Ayrıca Pixel 3 ailesinde gördüğümüz Night Sight benzeri bir özelliğin Bright Night adıyla Galaxy S10 ailesinde olacak. Bu özellik sayesinde oldukça düşük ışık koşullarında çok daha aydınlık fotoğrafların çekimi mümkün kılınıyor. Pixel 3 dışında benzer özellik OnePlus’da Nightscape olarak, Huawei’de Night Mode olarak bulunuyor. Samsung’un Bright Night özelliğinin bir süreliğine S10 ailesine özel kalacağını da söylemeliyiz.

Öte yandan telefonlarda ekrana gömülü parmak izi okuyucusunun yer alacağı ve kulaklık girişinin olmayabileceği de söylenenler arasında. Açıkçası Samsung, bu seri ile büyük başarı yakalama potansiyeline sahip duruyor. Çentik tasarımından kurtulup Infinity O ekran tasarımına geçen firma One UI arayüzü ile de kullanıcı deneyimini arttıracak gibi görünüyor. Aşağıdaki video konu hakkında size daha anlaşılır bilgi verecektir.

#Kaynak; Phone Arena (12)


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir