Samsung Galaxy S7 Ailesinin Kesinleşen Tüm Özellikleri!


Tanıtımına sayılı günler kalan Samsung’un yeni amiral gemisi modelleri Galaxy S7 ailesi hakkında son bir kaç günde bir sürü özellik ortaya çıktı. 21 Şubat tarihinde özel bir etkinlik ile tanıtılacak olan modellerin tasarımından tutunda neredeyse tüm özelliklerine kadar her şey belli oldu.

2 Gün Götüren Dev Bataryalar

s7
Samsung, bu sefer batarya konusuna kökünden bir çözüm getirmiş ve S6 ailesine göre batarya kapasitesinde önemli bir sıçrama yapmış.  Galaxy S7 Edge modelinde tam 3600mAh batarya kullanacak olan firma bir önceki model S6 Edge’de 2600mAh batarya kullanmıştı. Galaxy S7’de 3000mAh (küçük bir ihtimal 3500mAh) bataryanın olacağı söyleniyor ve cihazların kullanım sürelerinin 2 günü bulacağı belirtiliyor. Üstelik modeller, hızlı şarj özelliği ile sadece 30 dakikada %80 doluluğa ulaşabilecekler.

Hiç Kapanmayan Ekran

galaxy-s7-render
”Always On Display” yani Ekran Daima Açık özelliği ile Galaxy S7 ailesi güzel bir hamle yapıyor. Özellik tüm ekranın açıklığını aslında kapsamıyor. Ekranın bir kısmında saat, tarih ve hava durumu gibi bildirimlerin daima gösterileceği belirtiliyor. Benzer özellikleri Lumia modellerinde ve Motorola cihazlarda kullanılmıştı. İşin aslı kullanılan AMOLED ekrana dayanıyor. Zira AMOLED ekranlarda her piksel tekil olarak aydınlatılabiliyor. Bu özelliğinde batarya üzerinde neredeyse hiç etkisinin olmayacağı belirtilenler arasında.

Çok Güçlü Donanım

Galaxy S7 AnTuTu Puanı
Galaxy S7 AnTuTu Puanı

Her iki modelde yani Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge‘de benzer özelliklere sahip olacak. Farklılaşan özellikleri arasında batarya boyutu ve ekran boyutu yer alıyor, bunun dışında ikiz gibiler. Galaxy S7, 5.1” Super AMOLED QHD ekrana sahip olacak ve ekranın kasaya oranı %72 seviyelerinde olacak. Snapdragon 820 ve Exynos 8890 yongalarını kullanacak modeller 4GB RAM, 64GB depolama, NFC, parmak izi okuyucu ve suya dayanıklılık (IP67) ile desteklenecek.

Kamerada Durumlar Nasıl

s7 edge
Burası biraz muallakta kalıyor ancak gelen tüm sızıntılar ve bilgiler modellerde 12MP arka ve 5MP ön kameranın yer alacağı yönünde. MP değerinin düşmesi çok önemli değil zira Samsung’un bu açığı kaliteli fotoğraflar ile kapatacağı söyleniyor. 12MP kameranın BRITECELL teknolojisine ve f/1.7 diyafram açıklığına sahip olacağı söyleniyor. Kısaca kamera düşük ışıkta çok daha kaliteli ve ”temiz” fotoğraflar çekecek. S6 ailesi düşük ışıkta zaten başarılıydı bakalım yeni modeller ne kadar başarılı olacak. Tüm detaylar için şimdilik 21 Şubat’ı beklememiz gerekecek.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir