Sony Xperia Touch; Yanısıttığı Yüzeyi Dokunmatik Ekrana Çeviren Projektör!


Sony geçtiğimi sene MWC fuarında bir konsept projektör göstermişti. Bu yılki MWC fuarında ise o konsept tamamıyla gerçek bir ürüne dönüştürüldü. Xperia Touch adının verildiği bu projektörü açıklamak gerekirse onu biraz akıllı hoparlör, biraz projektör ve birazda Android tablet olarak aktarmamız yanlış olmayacaktır.
 
Xperia Touch sayesinde görüntünün yansıtıldığı her şey dokunmatik bir ekrana dönüşüyor diyebiliriz. İçinde Android 7‘nin çalışması ve özel Touch arayüzü ile kullanışlı hale gelen cihaz ile yapılabilecek şeyler oldukça geniş. Bir oyun, çizim, piyano çalmak yada film izlemek şimdilik aklıma gelen bazı detaylar. Maksimum 80 inçlik bir görüntüyü 1366x768p çözünürlükte aktarması netlik açısından biraz sorun yaşatabilir.
Tüm bunlara ek olarak üzerinde iki adet stereo haporlar ve 13 MP kamerası sayesinde Skype görüşmeleri yapabilmenizin önü açılıyor. Prizden çekildiğinde dahili bataryasıyla bir saatlik bir kullanım sunan Xperia Touch ayrıca Playstation 4’ün Remote Play özelliğini de destekliyor. Bu sayede PS4 görüntüsünü bu projektör ile yansıtabiliyorsunuz.

Her şeyi bir yana bırakıp ürünün fiyatına baktığımızda ise tüm güzel şeyler için tekrar bir sorgulama yapma ihtiyacı duyuyoruz doğrusu. Bu yaz 1599 € ile Avrupa’da satışa çıkacak cihaz oldukça pahalı diyebilirim. Kağıt üstünde yansıtılan yüzeyin dokunmatik bir yere dönmesi güzel olsada o yüzeyden hiçbir geri bildirim alamamak iyi bir his olmasa gerek. Oyunda düşmanı vurunca titreşim yok, yada gerçekten basıp basmadığınızı anlmak için elinizden gelen bir şey yok.
Şahsi görüşüm sıradışı bir konsept olsada fiyatı düşünüldüğünde pek pratik değil. Ama yinede aşağıdaki videoya bir bakın.

Kaynak; Sony


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir