John McAfee: FBI ve Apple, iPhone Kırma Konusunda Bizleri Kandırıyor


McAfee’nin kurucusu John McAfee,  yine çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bildiğimiz üzere McAfee, yazılım ve donanım konusunda bilgili bir isim ayrıca silah tutkusunun da büyük olduğunu biliyoruz. Bunun yanı sıra gündemde olan FBI ve Apple arasındaki teröristin iPhone’unu kırma davasında da etkin şekilde rol alan McAfee, katıldığı programda iPhone’un nasıl hackleneceğini (kırılacağını) ve FBI’ın bizi kandırdığını açıkladı.
John McAfee katıldığı haber programında elinde tuttuğu telefonun aslında bir bilgisayar olduğunu, içindeki donanımların sökülerek verilerinin kopyalanabildiğini ve daha sonra verileri bir program ile 0-1 dizilimlerine dökülebildiğini açıkladı. Daha sonrasında 0 ve 1’ler üzerindeki kısa bir çalışmada keypad’e ulaşılabileceğini ve şifrenin bulunabileceğini açıkladı. McAfee bu işlemin her türlü cihazda başarıya ulaşacağını da söylemekte.
Adsız (1358 x 761)
Bu sözlerinin ardından FBI ve Apple‘a da göndermelerde bulundu. Bu işlemin çok basit olduğunu söyleyen McAfee, bunu FBI’ın ve Apple’ın da bildiğini halkı kandırmaya çalıştıklarını söyledi. Ayrıca her iki şekilde de FBI’ın suçlu olduğunu,  zira FBI gerçekten şifreyi kırmayı beceremiyorsa suçlu, bizi izlemek istiyorsa yine suçlu minvalinde bir açıklamada bulunan McAfee bizlere olayın bir düzmece olduğunu gösterdi.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir