Sony Xperia XZ Premium Android 8.0 Oreo Güncellemesi Başladı


Yeniliklerle beraber

Bu yılın başarında tanıtılan Sony Xperia XZ Premium, bugün itibarıyla Android 8.0 Oreo güncellemesini almaya başladı. Güncellemeyi esasında Aralık ayında bekliyorduk fakat Sony bayağı erken davranarak kullanıcılarını mutlu etmeyi başardı diyebiliriz. Güncellemenin başlangıcı resmen Sony tarafından açıklandığının da altını çizelim.
Güncellemenin henüz boyutu bilinmezliğini koruyor ancak yanında getireceklerini Sony şimdiden açıklamış durumda. İlk olarak App Shortcuts adındaki özellik Android 8.0 Oreo’nun standart özelliği olan, uygulama üzerine basılı tutunca ek seçeneklerin çıkması.
İkinci olarak ise 3D Creator. Önemli bir özellik ve bunu ilk kez Xperia XZ 1 ve XZ 1 Compact modellerinde görmüştük. Özellik sayesinde yüzünüzü, kafanızı, gıdalarınızı veya herhangi bir nesnenizi taramanız ve 60 saniyeden daha kısa bir sürede 3D avatar veya serbest biçimli görüntü haline getirmeniz ve sosyal medyada arkadaşlarınızla veya 3B baskıda paylaşımınızın önü açılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Sony, Android 8.0 Oreo Güncellemesi Alacak Telefonlarını Açıkladı

Bir diğer yenilik ise Predictive Capture. Bu özellik sayesinde nesneler üzerindeki gülümseme otomatik algılanıyor ve siz denklaşör’e basmasanız dahi bir süre arka planda kayda alınıyor. Bu sayede siz fotoğrafı çektiğinizde gülümsemeyi kaçırmış olsanız daha bu özellik sayesinde onu getirebiliyorsunuz.
Bunlar dışında bazı yeni özellikler ve sistem iyileştirmeleri de bulunuyor.
Son olarak güncellemenin cihazınıza gelmesinin pazar veya operatöre bağlı olarak farklılıklar gösterebileceği belirtiliyor. Ama siz yinede ara ara güncelleme kontrolü yapın.
#Kaynak; Sony


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir