Sony'nin Gelecek Telefonları Tamamen Yeni Tasarıma Sahip Olacak!


🙂

Sony, ilk Xperia Z modelinden bu yanan tasarımda radikal değişiklikler yapmadı. Resmi olarak standart bir tasarımdan gitme politikası güden firma bu çizgisine OmniBalance adını veriyor. Ancak gerek tüketici nezdindeki dğeişim gerek rekabet koşulları sonunda Sony’yi bu inadından geri döndürüyor.
Sony, ”çalışıyorsa dokunma” görüşünü tasarım için terk ediyor ve bu şirket yöneticisi tarafından onaylanmış durumda. Şimdi, her ne kadar Sony’nin bu OmniBalance tasarımını artık sevmesem de sektöre bir şeyler katmadığını söylemek de yanlış olur. İlk akla gelen parmak izi okuyucu-güç tuşu oluyor. Ancak sradanlaşan tasarım can sıkıcı olmuştu.
Tasarım tarafındaki değişiklik haberi Sony Hindistan genel müdürü Kenichiro Hibi ve The Indian Express arasındaki röportajdan geliyor. Sony’nin yeni bir tasarım dili kabul edip etmeyeceği sorulduğunda; ”…yeni nesil ürünler üretmeyi planlıyoruz ve cihazlardan komple yeni bir tasarım bekleyebilirsiniz” cevabını verdi.
Hibi röportajının devamında üreticilerin çerçevesiz telefon ve alışılmadık 18:9 görüntü oranına kaydıklarını ve tüketicilerin de bunu değendiğini onaylıyor. Dolayısıyla, Hibi, yeni nesil Xperia’ların tam olarak nasıl görüneceğini söylemese de bizler bu söylemlerden Sony’nin ”gerçek” çerçevesiz telefon yapacağını anlıyoruz.
Sony’ın akıllı telefonlarını yılın başındaki MWC (Mobil Dünya Kongresi) ile yaz sonu IFA fuarında tanıtıyor. Dolayısıyla bahsi geçen yeni tasarımlı Xperia’ların ilk olarak Şubat ayında ortaya çıkmasını bekliyoruz.
(Hala inanamıyorum)
#Kaynak; PhoneArea


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    1. Sony, çerçevesiz diye bir telefon tanışmıştı. O aklıma gelince inanasım gelmiyor 🙂