Tim Cook'a Göre iPhone X, Uygun Fiyatlı Bir Telefon


iPhone X… uygun fiyat… Apple…

Geçtiğimiz günlerde Apple yeni canvarları iPhone 8, 8 Plus ve iPhone X ile karşımıza çıkmıştı. iPhone 8 ailesi çok az bir ilgi görüyor ancak iPhone X bu azalan ilgini çok daha fazlasını üzerine toplamayı başarıyor, üstelik fiyatına rağmen. Büyük bir çoğunluk iPhone X’in pahalı bir telefon olduğunu düşünse de Apple CEO’su Tim Cook’a göre pekte öyle değil.
Tim Cook, Good Morning America programında yöneltilen ”iPhone X pahalı değil mi?” sorusuna özetle iPhone X, uygun fiyatlı bir telefon şeklinde cevap verdi.
Açıklamasında, iPhone X’in yeni teknolojilerle beraber sunduğu özelliklere göre fiyatının makul olduğunu belirten Cook, zaten Amerika’lıların büyük kısmının telefonu etiket fiyatından daha düşük bir ücrete alacağını söyledi. Operatör’lerin eskiyi getir yeni götür kampanyasına atıfta bulunan Cook, ayrıca artık çoğu kişinin telefonunu taksitli olarak aldığının da altını çizdi.
Tim Cook, ayrıca, Apple’ın amacının çok satmak ya da çok kazanmak olmadığını, amaçlarının insanların hayatlarını zenginleştiren en iyi ürünü üretmek olduğunu söylüyor.
Unutmayalım ki, Apple hali hazırda dünyanın en değerli şirketi konumunda. Gelirlerini arttırmaya devam eden Apple, ürettiği ürünlere yaklaşık %40 kar marjı yüklüyor ve bu diğer telefon üreticilerinden çok daha yüksek bir oran.
#Kaynak; PhoneArea ABC News


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir