TurkNet, AKN'yi Tümüyle KALDIRDI! Yeni ve Mevcut Müşterilerde AKN Artık Yok


Gerçek sınırsız internet

Son bir iki yılın en çok ön plana çıkan TurkNet, kısa bir süre önce Türkiye’de bir ilke daha imza attı. Zaten yaz aylarında deneme amaçlı olarak tüm kullanıcılarının kotasını arttıran firma yeni aldığı karar ile tüm kullanıcılarının ve yeni gelecek müşterileri etkileyecek şekilde AKN’yi tümüyle kaldırdı.
TurkNet, zaten bir süredir aktif altyapısının bulunduğu bölgelerde AKN’yi (AKK -Adil kullanım kotası) kaldırmıştı. Bugün yapılan resmi bir duyuru ile TurkNet, Türkiye’de ki tüm abonelerinin AKK/AKN olmadan gerçek sınırsız internet keyfini yaşayacağını duyurdu. Duyuru sadece TurkNet aboneleri için değil aynı zamanda yeni gelecek aboneler için de geçerli.

TurkNet, şuan ISS pazarında bulunan ve müşteriye en uygun fiyatta en çok hizmeti sağlayan firma olarak dikkat çekiyor. Online olarak hizmet vermesi maliyetlerini ve giderlerini düşürürken buradaki avatnajı daha uygun fiyata hizmet için kullanıyorlar. ‘Özgür Internet’ sloganıyla çıktıkları yolda ‘Bir Dönemi Kapatıyoruz’ sloganıyla kaldırdıkları AKK/AKN‘den dolayı kendilerini tebrik ederiz.

Bu arada AKK/AKN kaldırılması, sabit olan 59.99 TL olan sabit fiyatı etkilemiyor. Ödediğiniz taahhütsüz tarifenizde hiçbir değişiklik olmayacak.
31 Aralık 2018 tarihinde zaten yasaya göre tüm ISS’ler AKN’yi paketlerinden kaldıracaktı. Şuan diğer ISS’lerde genellikle 50 GB veya 75 GB seviyesinde olan AKN-AKK, Türkiye’nin ortalama internet kullanımının altında kalmış ve adil bir tarafının olmadığı tekrardan ortaya çıkmış durumda. Umarız TurkNet’in bu hamlesi Türk Telekom, Kablonet (Uydunet) ve SuperOnline gibi diğer ISS’leri de harekete geçirir.
TurkNet Genel Müdürü Cem Çelebiler toplantıda şu mesajları verdi:

“İnternetin ilk gününden beri içinde barındırdığı paylaşım, açıklık ve fırsat eşitliği değerlerini benimsedik. Bu değerleri yaşattığımız ölçüde işimizde başarılı olacağımıza inanıyoruz. Herkesin hız, limit, kota düşünmeden gönül rahatlığıyla internet hizmetlerinden yararlanması misyonuyla hareket ediyoruz. Bu amaçla önce taahhüdü kaldırarak kullanıcılara seçme ve memnun kalmadığında hizmetini değiştirme şansı sunmaya başladık. Şimdi de Türkiye’nin her yerindeki müşterilerimizi ve TurkNet’e yeni gelecek herkesi AKN’siz internetle buluşturuyoruz. TurkNet’liler artık AKN hız sınırlamasına takılmayacak. İnternet kullanıcısı olarak bizler bir servis sağlayıcıdan ne istiyorsak müşterilerimize de onu sunuyoruz. Kendini müşterilerimizin yerine koyabilen, en yetkin, en yenilikçi insanlarla çalışarak yepyeni çözümler üretiyoruz, yaratıcı fikirlerle sektör ve teknolojinin sınırlarını genişletiyoruz. Biz internet çağının bireyleriyiz.”

Yapılan toplantının tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz. Yayının kaydı için ShiftDelete.Net‘e teşekkür ederiz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir