Üstün Özellikleri İle ZTE Nubia Z9 Tanıtıldı


 
ZTE Nubia Z9 hakkında çeşitli dedi kodular yapılmıştı ve merakla bekleniyordu. Burada ki yazımızda bahsettiğimiz telefon sızıntılara göre 8 GB RAM ile gelecekti fakat çoğu sızıntı gibi bu da ayyuka çıktı. Fakat model güçlü donanım bileşenleri ile dikkat çekmeyi başardı.
The-Nubia-Z9 (3)
Modeli incelediğimizde ön yüzde 2.5D kavisli çerçevesiz bir ekran karşılıyor. 5.2” boyutunda olan ekran Full HD çözünürlük sunuyor. Telefonun son derece şık göründüğünü de belirtelim. Model gücünü Snapdragon 810 alıyor, 8 çekirdekli ve 64-Bit yapıya sahip olan işlemciye güçlü Adreno 420 grafik birimi eşlik ediyor. 3/4 GB RAM ve 32/64 GB dahili depolama seçeneklerine sahip olan model ne yazık ki SD Kart desteği sunmuyor. Son zamanlarda Çinli üreticilerde sık sık bu eksikliği görüyoruz. Modelde 2900 mAh gücünde bir batarya mevcut.
The-Nubia-Z9 (2)
Kamera tarafında arka tarafta 16 megapixel çözünürlük sunan Sony yapım IMX234 sensör kullanılıyor, kameranın diyafram açıklığı f/2.0 boyutunda. Arka kamera OIS ve 4K video çekim kabiliyeti dışında çeşitli yazılımlar ile de geliştirilmiş durumda. Cihazın ön tarafında ise yine Sony yapımı IMX179 sensör kullanılıyor. 8 megapixel çözünürlük sunan sensör f/2.4 diyafram genişliğine ve 80° geniş açılı bir yapıya sahip.
The-Nubia-Z9 (4)
Android 5.0 Lollipop işletim sistemi ve Nubia UI 3.0 arayüzü ile gelen model yazılımsal olarak bir çok kolaylık sağlamayı başarıyor. Bu kolaylığı fiyat konusunda da sürdürün firmanın agresif bir fiyat politikası izlediğini söyleyelim. Nubia Z9’un 3 GB RAM’li(32 GB) versiyonu 565$ olarak satışa sunulacakken 4 GB RAM’li (64 GB)versiyonu ise 645$ fiyat ile satışa sunulacak. Son olarak kavisli ekranın boyutunun çok fazla olmadığını söyleyelim. Genel olarak bu kavisli kısım işletim sisteminin daha rahat ve kullanışlı olmasını sağlamış. Aşağıdaki videodan tasarım açısından daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Sizin telefon hakkında düşünceleriniz nelerdir?
https://www.youtube.com/watch?v=hbqQ2sKifxI


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir